Turkcell T60 Özellikleri Nelerdir?

Turkcell T60 Özellikleri Nelerdir?


Turkcell T60, Qualcomm’un 64 bit desteği sunan 8 çekirdekli Snapdragon 615 işlemcisinden gücünü alıyor. İşlemcide ARM Cortex A53 tabanlı 1.5 GHz hızında çalışan 8 çekirdekle ile beraber grafikbirimi tarafında ise Adreno 405 kullanılıyor.
2 GB RAM ve 16 GB dahili depolamanın olduğu telefon, Turkcell T50 modelinin aksine microSD kart desteği de sunuyor.
Turkcell T60 tasarım detayları
Teknik özelliklerine göre uygun fiyatlı bir akıllı telefon olan Turkcell T60,Corning Gorilla Glass ekran camı kullanmıyor. Genel anlamda plastik malzemenin kullanıldığı telefonun bataryası ve arka kapağı çıkarılamıyor.
Telefonun en kalın noktası 7.8mm iken, ağırlığı ise 129 gram seviyesinde.
Turkcell T60 kamera özellikleri
Kamera özellikleriyle beğenimizi toplayan Turkcell T60, 13 Megapiksel çözünürlüğünde Sony sensörlü ana kamera kullanıyor. Bu ana kamera Full HD video kaydı yapabiliyor. Ayrıca otofokus ve HDR gibi özellikler de var.
Cihazın ön kamerası ise geniş açılı 5 Mega piksel çözünürlüğünde. Ön kamera da sınıfının üzerinde bir performans gösteriyor.
– Snapdragon 615 ve referans Android ara yüzü ile akıcı ara yüz ve başarılı performans
– Hem ön hem de ana kamerası oldukça başarılı.
– 2400 mAh batarya ve hızlı şarj özelliği
Turkcell T60 Eksileri
1000 lira altı her cihazda illa ki biraz düşük kalan tarafı olacaktır. Turkcell T60 da ise Garilla Glass cam bulunmamakta ve kasasının plastik olduğu fazlaca hissedilmektedir. Fakat fıyatına bu özellikler varken, bu tip detaylar biraz daha görmezden gelinebilecek hale geliyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle