Team C145 USB Bellek

Team C145 USB Bellek


Team C145 flash belleğin kalitesi ortalama sayılabilir. Etrafı mat plastik, üst kısmı parlak plastik dokulu. Parlak kısmın üzerinde ürünün marka ve modeli altın rengi yazılmış, her an silinmeye müsait görünüyor. Kızağın olduğu kısımda bir de aktivite ışığı var. Tasarım olarak biraz eski Sandisk Cruzer Modellerine göz kırpıyor ki, çok estetik olmasa da benim sevdiğim, kullanışlı bir tasarımdır. Yanlardan bir miktar etli, fotoğraftan göreceğiniz üzere saçma sapan şekilde 3 USB portunun dip dibe konduğu bilgisayarlarda bir miktar size sıkıntı yaşatabilir, buna rağmen yanına standart bir kablo görünümündeki başka bir belleği takabildim ama fazla zorlamamakta fayda var.
Ürünün 32 GB versiyonu 29,89 TL, 16 GB’lık versiyonu 14,89 TL, ürünün renk kodları kapasiteye göre değişiyor, 32GB’lik sarı, 16GB’lık mavi renkte. Ürün genelde 32 GB belleklerde olduğu gibi 29,2 GB kapasiteyle geliyor.
Ben ürünü satın alırken okuma hızının 85 MB/s olduğu yazıyordu sitede, testlerde bu okuma hızına çıkamadım, fiyat kontrolü için siteyi kontrol ettiğimde hem ürün başlığında hem de özellikler kısmında yazan değerin 45MB/s olarak değiştiğini gördüm. Facebook’da kampanya postunu görür görmez almıştım, sonradan değişmiş, hoş olmayan bir sürpriz oldu benim için açıkçası ama yine de değerler kötü sayılmaz.
İşim gereği uydudan kayıt yapmam gerekiyor, her akşam o kaydı işliyorum. Bu nedenle bana güvenilir, az ısınan, hızlı bellekler gerekiyor. Birkaç fazla ısınan, dosya sistemi bozulan bellek tecrübesinden sonra elimde güvenilir bellek kalmadığından uyduya Team Class 10 SD kartı kart okuyucu ile bağlıyordum ve yeterli hızda olmadığından hızlı ileri-geri sarma işlemlerini yapamıyordum. Team C145 USB Bellek ile bu sorunları yaşamadım, gayet rahat şekilde hızlı ileri-geri sarma yapabildim, yeniden kodlama süresi de tatminkârdı. Dayanıklılık konusunda konuşmak için erken, ama ürünün sayfasında yüksek dayanıklı olduğu belirtilerek, 10.000 kez kullanım ömrü biçilmiş, bu tam neye tekabül ediyor pek emin değilim gerçi.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle