Müzüğin İpod touch 5 İle Çıkıyor

Müzüğin İpod touch 5 İle Çıkıyor


iPod touch 123.4 x 58.6 x 6.1 mm.’lik boyutlarıyla alan bakımından iPhone 5 ile hemen hemen aynı değeri yakalıyor. Kalınlık bakımından telefon özellikli akrabasından 1.5 mm. kadar daha ince bir profil barındırıyor. Kavisli köşeleri ve yumuşak geçişli kenarları sayesinde iPod touch’ın elde rahatlıkla tutulduğunu, tıpkı iPhone 5’te olduğu gibi her türlü butona veya ekranın herhangi bir yerine cihazı elde hareket ettirmeden rahatlıkla ulaşılabildiğini belirtelim. 88 gr.’lık ağırlığıyla da iPod touch’ın fazlasıyla rahat taşınan bir ürün olduğunu belirtmeliyiz.
iPod touch’ın koyu gri, açık gri, pembe, sarı, mavi ve kırmızı gibi farklı renklere sahip arka kapaklara sahip olan seçenekleri bulunuyor. Bunlardan koyu gri arka kapaklı olanın önü siyah renkli, diğerlerinin önü beyaz renkli olarak geliyor. Bizim elimizde önü beyaz, arkası ise açık gri renge sahip olan model bulunuyor. Koyu gri ve açık gri renkli modellerin renk açısından iPhone 5 ve iPad mini’nin renk seçenekleriyle aynı olduğunu belirtelim. iPod touch beyaz renkli iPad mini’nin minyatür hâli gibi bir hava taşıyor. Gerçekten bu iki ürünü yan yana koyduğumuzda dar açılı kıvrımlı hatları, inceliği, ön panel ile arka paneli buluşturan çerçevenin tasarımıyla iPod touch ve iPad mini birbirine fazlasıyla benziyor.
Apple’ın beşinci nesil iPod touch’ı çift çekirdekli Apple A5 işlemci barındırıyor. Her ne kadar Apple pek belli etmese de, benchmark yazılımı Geekbench’ten öğrendiğimiz kadarıyla cihazda 512 MB RAM bulunuyor. iPod touch’ın 32 GB ve 64 GB olmak üzere iki farklı kapasiteye sahip modeli bulunuyor. Temel modelin 32 GB gibi yüksek bir kapasiteye sahip olması birçok kullanıcı için iyi haber sayılabilir. Halihazırda herhangi bir genişleme yuvası barındırmayan bir model için yüksek bir kapasiteden başlamak iyi olacaktır.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle