MP 3 Çalar da Son Nokta Sony NWZ-E384

MP 3 Çalar da Son Nokta Sony NWZ-E384


Bir dönem adeta zirve noktasını yaşayan MP3 çalarlar, basit cep telefonlarının akıllı fonksiyonlara kavuşması, geniş hafıza seçenekleri sunmaları ve internet özellikleriyle donatılmalarıyla birlikte, şimdilerde eskisi kadar sık tercih edilmiyor. Ancak halen sıkı bir kullanıcı kitlesine sahip oldukları da bir gerçek. Elbette taş yerinde ağırdır. Her ne kadar cep telefonları müzik seçenekleri sunuyor olsa ve ses kalitesi ile başarılı kulaklık üniteleriyle dikkat çekiyorsa da, yine de herkes için, başarılı bir MP3 çaların yerini tutamayabiliyor. Elbette basit bir şekilde müzik dinlemek için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. Fakat ekolayzır değerleriyle kaliteli müzik dinlemek istiyorsanız, piyasada bulunan pek çok kaliteli MP3 çaları incelemeniz gerekiyor. Bu yazımızda inceleyeceğimiz Sony NWZ-E384 de bu ürünlerden biri.
Siyah, kırmızı ve mavi renk seçeneklerine sahip olan Sony NWZ-E384, Sony’nin zengin özelliklere sahip müzik çalarları içinde bulunduran Walkman ailesinde yer alıyor. Üzerinde 1.77 inç büyüklüğünde bir ekran bulunduran MP3 çalar, ekranın altına yerleştirilen butonları yardımıyla rahatlıkla kullanılabiliyor. Türkçe arabirimi sayesinde dil zorluluğu yaşamıyorsunuz. Menüleri arasında rahatlıkla navigasyon sağlayabildiğiniz cihazda, FM radyo ve video desteği de bulunuyor. Müzik ayarları içinde 4 farklı ekolayzır seçeneği sunan MP3 çalar, iki adet de düzenlenebilir ekolayzır menüsünün sahibi. 6 banttan oluşan ekolayzırı müzik zevkinize göre düzenleyebiliyorsunuz.
MP3, WMA, ACC desteği gösteren NWZ-E384, 8 GB’lık kapasiteye sahip. Böylece 8 GB’a kadar olan müzik ve şarkılarınızı depolayabileceğiniz MP3 çalar, artırılabilir hafıza seçeneği ise ne yazık ki göstermiyor. USB bağlantısı yoluyla bilgisayarınıza bağlayarak transfer işlemini rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Transfer işlemi sırasında sürükle – bırak fonksiyonunu kullanabiliyorsunuz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle