Motosiklet Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Motosiklet Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli


İlk işimiz önce hangi modeli istediğimizi belirlemek olmalı. Örneğin kırsal kesimde motora binecek birine en uygun motor tipi endurodur. Eğer gidilecek güzergah caddelerden oluşuyorsa cadde, spor ve touring motosikletleri kullanılmalıdır. Ancak kısa mesafelerde ve düşük hızlarda motosiklet kullanmak( ve biraz da hava atmak istiyorsanız), buna da en uygunu chopperdır. Bu seçimi alıcı, satıcıyla karşılaşmadan yapmalıdır. Çünkü satıcı malını pazarlamak için elindeki motorun karşısına çıkan alıcıya uygun olduğunu savunacaktır.

Göz ardı edilmemesi gereken unsurlardan biri de, motorun Türkiye yollarında sürat için uygun olup olmadığıdır. Bu yüzden büyük hacimli, güçlü motorları tercih ederken bir defa değil, iki defa düşünmek yerinde bir davranış olur. 750 cc’ lık ve küçük motorlar Türkiye yolları için uygundur. Motosiklet sahibi olmak isteyenler, kesinlikle hakim olamayacakları motorları almamalıdır. Türkiye’de motosikletle ölümün ardında, hemen her zaman bu gerçek yatmaktadır..

İkinci el motosiklet alırken en önemli nokta teknik kontroldür. Motoru teknik bir muayeneden geçirmek şarttır. Motosiklet alırken yapılacak ilk iş, motorun sesini dinlemek olmalıdır. Çünkü motosikletin sesinden onun ne durumda olduğu hakkında bir fikre varabilirsiniz.( tabi motosiklet hakkında bilgi ve tecrübeniz varsa..) Eğer ses fazlaysa motora yüklenilmiş demektir. Sesi hem durduğu yerde, hem de üzerinde dolaşarak dinlemek en iyisidir
Eğer sizde 2.el Motosiklet almak istiyorsanız bundan daha iyi bir zaman olmazdı Buypasa.com sayesinde arabası olmayan kalmayacak. Buypasa.com da şahane Motosikletler bulabilmeniz için tek yapmanız gereken Buypasa.com a girerek ücretsiz üye olmak ve daha sonra sizlere verilen sürprizlerle birlikte Buypasa.com da alışverişin tadını çıkartmak olacaktır. Ayrıca Buypasa Para Kazan Hesabı nız da sizi bekleyen 250 TL’nizi de unutmayın !!! Detaylı Bilgi ve üyelik için https://buypasa.com adresi sizleri bekliyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle