Motorola Moto Maxx Genel Özellikler

Motorola Moto Maxx Genel Özellikler


Son dönemlerde isminden oldukça sık bir şekilde bahsettiren Motorola,ilk olarak Google’ın bu yılki amiral gemisi Nexus 6 ile karşımıza çıkmıştı. Daha sonra geçtiğimiz günlerde Lenova’ya satış işlemleriresmiyet kazanan şirket, artık Çinli Lenovo’nun uluslararası pazardakiismi olacak.
Bu satış işlemleri sayesinde dünyanın en büyük üçüncü üreticisikonumuna yükselen Lenovo, ilk bombasını patlattı bile. Amerika pazarı için 3900 mAh bataryaya sahip Droid Turbo modelini geçtiğimiz günlerde resmiyete kavuşturan firma görünen o ki bu yıl Android pazarı işgal edecek gibi.
Motorola‘nın herkes tarafından beğenilen gerek tasarım gereksedonanım özellikleriyle dikkat çeken telefonu Droid Turbo’yu, ABD’nin GSM operatörü Verizon’a özel bir isim olduğu için uluslararası arenada bu telefonu bu isimle göremeyeceğiz.
Droid Turbo’nun Avrupa ve Güney Amerika ülkelerine sunulmaya hazırlanan versiyonuna verilen isim ise Moto Maxx olarak karşımıza çıkıyor.
Moto Maxx’den ilk sızıntılar geldi
Akıllı telefonun ilk görüntüleri ve teknik özellikleri ise Brezilya’da ortaya çıktı. Ortaya atılan iddiaya göre Moto Maxx, Droid Turbo ile aynıgörünüme ve aynı özelliklere sahip olacak. Yukarıda belirttiğimiz gibi iki cihaz arasındaki tek fark isim olacak.
Peki bu özellikler neydi diyorsanız eğer, hiç vakit kaybetmeden hatırlatalım. 5,2 inç büyüklüğünde QHD (2560 x 1440) çözünürlükteAMOLED ekrana sahip olan telefon, 565 ppi değeri ile Nexus 6′dan bile daha fazla piksel yoğunluğu sunacak.
İşlemci tarafında ise Qualcomm’un tercih edildiği modelde Snapdragon 805 yongaseti konumlandırılmış. Adreno 420 GPU’sunun bulunduğu telefonda ayrıca 3 GB RAM, 20,7 MP arka kamera ve 32/64 GB dahili hafıza seçenekleri mevcut.
Cihazda en çok dikkat çeken detaylar bir diğeri ise 3900 mAh’lik dev batarya. Günümüzün akıllı cihazlarında en büyük problemlerden birisi olan batarya problemi, bu telefon ile birlikte yeni bir seviyeye taşınmış olacak.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle