HTC Re ile Fotoğraf Çekmek Daha Eğlenceli

HTC Re ile Fotoğraf Çekmek Daha Eğlenceli


HTC Re ile koşucuların hızla fotoğraf çekmelerini, partilerde daha eşsiz görünmenizi, bisiklet sürerken anı rahatça yakalamanızı istiyor. Dedikodular, kameranın 200 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağını söylüyor. Re’nin 16 mega piksellik bir sen söre sahip olduğunu ve kapasitesinin kısıtlı olduğunu düşünürsek, bu fiyat HTC’nin Re’yi satmasını zorlaştırabilir. Re, şüphesiz yaratıcı bir fikir ancak tüketicilerin ilgisini çekip çekmeyeceğini kestirmek güç.
Bir periskopu/boruyu andıran tasarımı, Re’nin görünümünü ilginç kılıyor. Kameranın ergonomisi bizi şaşırtıcı biçimde etkiledi. Re’yi yakınımızda taşıdığımız bir gün içinde Re’yi çok kez elimize aldığımızı, onunla oynadığımızı ve manasız fotoğraflar çektiğimizi fark ettik.
Tasarım anlamında bunlar iyi şeyler. Plastik gövde, “kalite” hissini biraz eritse de HTC‘nin üst düzey tasarımını kolayca hissedebiliyorsunuz. Cihazın alt tarafında bir microSD slotu bulunuyor, böylece 8GB’lık depolama alanını yükseltebiliyorsunuz. Video kaydedeceğinizi de düşünürseniz, bir microSD kart satın almanızda fayda var.
microUSB portu, Re’nin altında yer alıyor. Bu bölgede bir tripod bağlantısı da var. Cihazın kutusundan onu boynunuzda gezdirmenizi sağlayacak bir çözüm de çıkıyor. Re’nin geri kalan kısmı oldukça pürüzsüz, sadece birkaç düğmeye rastlıyorsunuz.
Aynalı ana düğme, iki şekilde çalışıyor: Kısa bastığınızda kamera etkinleşiyor, uzun bastığınızda ise video kaydı başlıyor. Bu işlemler, düğmenin üzerindeki LED ile gösteriliyor
Re ile fotoğraf, video, ağır-çekim veya time-lapse videolar hazırlayabiliyorsunuz. Cihazın yeteneklerinin yakın gelecekte artmasını da bekleyebilirsiniz. Re’nin ilginç bir özelliği, (neredeyse) her zaman açık olması. Cihazı hareket ettirdiğiniz anda onu fotoğraf çekmeye hazırlamış oluyorsunuz.
Ancak kameranın hazır hale gelmesi 1 saniyeyi aşabiliyor ve fotoğraf çekmek, 1 saniyeden sadece biraz daha kısa sürüyor. Bunlar çok uzun süreler gibi görünmese de, deklanşöre bastığınızda fotoğrafı anında çekmediğinizi fark ediyorsunuz. Bu genelde sorun olmuyor ancak anı yakalamak konusunda zaman zaman sıkıntı oluşturabilir.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle