Fırın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli

Fırın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli


Yemek, tatlı ve böreklerin üretim yeri olan fırınlar kalitelerine bağlı olarak mükemmel sonuç sunmaktalar. Son dönemde kullanıcılar Kombi fırınları tercih etmekteler. Hem mikrodalga hem de normal fırını bünyesinde bulunduran ankastre ürünler yer tasarrufu açısından da büyük kolaylık sağlamaktadır.
Ankastre fırında dikkat edilmesi geren bir özellik ise fırının iç aydınlatma sistemidir. Işığın yeterli olması bayanlar için önemli bir kriterdir. Çünkü fırının içi açmadan pişirilen besini görmek büyük kolaylık sağlamaktadır. Aksine fırının kapağı açıldığında içerisindeki ısı kaybolmaktadır.
Fırınların hızlı ısınıp hızlı soğuması kayda değer bir kriterdir.
Fırın larda Turbo fonksiyonun olması ısının eşit bir şekilde fırına yayılmasına imkan tanırken tatlılarınızın her tarafına eşit ısı dağılımı gerçekleşmektedir.
Fırınınızda ızgara yapmak istiyorsanız, statik fırınları tercih edebilirsiniz. Statik fırınlarda, üst ve alt rezistans bulunmaktadır. Her iki rezistansı çalıştırarak fırınlama; sadece üst rezistansı kullanılaraksa ızgara yapma imkanı sağlar.
Fırınınızın ısınan havayı tepsilerdeki besinlere eşit olarak dağıtmasını istiyorsanız, turbo fırınları tercih edebilirsiniz. Turbo fırınlarda, arka duvarda turbo fan ve rezistans bulunmaktadır. Isınan hava bu fan sayesinde homojen olarak tepsilerin arasına yönlendirilir ve besinlerin eşit şekilde pişmesini sağlar.
Tüm statik ve turbo fırınların özelliklerinin bir makinede toplanmış olmasını tercih ederseniz, multifonksiyon fırınları tercih edebilirsiniz. Multifonksiyon fırınlarda, hehm alt üst rezistansları hem de arka duvar rezistansı ve fanı vardır. Bu sayede istediğiniz özelliği seçilerek pişirme yapma imkanı verir.

Hem fanlı hem de fansız pişirme yapabilmek istiyorsanız, elektroturbo fırınları tercih edebilirsiniz. Elekrtoturbo fırınlar, alt ve üst rezistanslarca ısıtılan havanın fan vasıtasıyla dağıtılması sonucu pişirme yapar.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle