Davlumbaz Seçmeden Önce Neler Yapılmalı

Davlumbaz Seçmeden Önce Neler Yapılmalı


Özellikle bayanlar davlumbaz ve fırın alırken ilk dikkat ettikleri nokta ankastrenin dış yüzeyinin buhar ve yağ tutmaması olmaktadır. Önemli olan bu nokta mutfağınızın hijyeni açısından önemli bir kriteri oluşturmaktadır.
Mutfak eşyaları içerisinde yer alan davlumbazda ise dikkat edilen bir diğer husus ise yine dış yüzeyinin ısınma sonucu eli yakacak derecede ısınıp ısınmadığıdır.
Davlumbazda aranan kriterlerden bir diğeri ise emiş gücüdür. Ucuz davlumbazların motor güçleri az olması ile mutfağınızdaki koku ve buharı geç taliye etmektedir.
Davlumbaz ın yıkanabilir yağ filtrelerine sahip olması ise kolay temizleme imkânı sunmaktadır.
Davlumbazın otomatik kapanma özelliği ise enerji tasarrufu açısından büyük imkân tanımaktadır. Davlumbazınızı açık unutma ihtimalinize karşılık belli bir süre sonra kapanması bütçenize katkıda bulunacaktır.
Davlumbaz seçerken tüketicilerin en çok dikkat ettiği konuların başında davlumbazlardaki tasarım ve estetiğin ön planda olduğu görülmektedir. Mutfaklar için davlumbaz çok yer kaplamamakla birlikte en önemli öğelerden biridir. Ayrıca Davlumbaz dış panellerinin cam kanatlı olup olmaması veya tamamen paslanmaz çelik olup olmaması konusu tüketicilerin diğer dikkat ettikleri konudur.

Bu konu da estetik bakış açışıyla ilgilidir. Ayrıca temizlik açısından da bu iki seçenekten biri seçilmektedir. Bunun dışında en önemli konulardan biri de şüphesiz çekiş gücüdür; mutfakların büyüklüklerine göre davlumbaz seçimi yapılmalıdır ve çekiş gücü düşük olan bir davlumbazın büyük bir mutfakta işlevsel olmayacağının unutulmaması gerekir.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle