Asus Radeon HD 7750 Ekran Kartı Kampanyası Başladı

Asus Radeon HD 7750 Ekran Kartı Kampanyası Başladı


Asus Radeon HD 7750, yazının girişinde de bahsettiğimiz gibi giriş ile orta seviye arasına hitap ediyor. Zaten bunu, kartın kendisine baktığınızda anlayabiliyorsunuz. Oldukça küçük yapıdaki Asus ekran kartı, üzerindeki soğutucusuyla dikkat çekiyor. Siyahın hakim olduğu ve araya kırmızı rengin serpiştirildiği bu soğutucu, kartın siyah PCB’si ile beraber oldukça hoş bir görüntü oluşturuyor.
Kartın sağına – soluna şöyle bir baktığımızda, 6 pinli de olsa herhangi bir güç girişine sahip olmadığını görüyoruz. Bu da demek oluyor ki, PCI yuvasından aldığı maksimum 75 watt güç ile yetinmeyi başarabiliyor. Kartın kendi TDP değeri de zaten 55 watt olarak belirlenmiş.

Asus HD 7750 üzerindeki bir diğer eksik bağlantı noktası ise CrossFire. Normalde orta ve üst seviyede yer alan bu bağlantı sayesinde bir anakart üzerinde birden fazla Radeon ekran kartını kullanabiliyorsunuz. CrossFire kurulumunda ihtiyaç duyulan bağlantı olan CrossFire köprüsüne, bu kartta ihtiyaç duyulmamış. CrossFire’ı yine kullanabiliyorsunuz fakat aradaki bağlantı, PCIe yuvası üzerinden gerçekleşiyor. Böylece lazım olduğunda sağdan soldan CrossFire köprüsü aramanız gerekmiyor.

Kartın arka kısmına baktığımızda DisplayPort bağlantısının yer aldığını görüyoruz. Bunun dışında tabii ki olmazsa olmaz HDMI girişi bulunuyor. Nvidia’nın kartlarından ayrı olarak, mini değil de normal HDMI bağlantısı içeriyor olması, kablo bulmakta yaşanacak sıkıntıyı önemli ölçüde azaltıyor. DVI bağlantısı da kartın görüntü seçenekleri arasında yer alıyor.

Asus un Radeon HD 7750 model ekran kartını Buypasa.com dan satın alabilirsiniz. Hem Buypasa ya üye olmak ücretsizdir sanal dükkan açmak ücretsizdir üstelik yaptığınız satışlarda da 0% satış komisyonu vardır. Buypaşa; fiyat kıyaslama, pazarlık yapma, satış, , canlı alışveriş, , alışveriş üzerine reklam yapma, içerik ve bülten sistemlerini dünyada ilk olarak bir çatı altında toplayan ve birleştiren bir sistem olarak başlıyor https://buypasa.com

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle